Ostróda 2016

 

Ostróda 2016

Malownicza sceneria Ziemi Warmii i Mazur – to właśnie tam w dniach od 8 do 10 kwietnia 2016 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych – Ostróda 2016, który był organizowany przez Centrum Bezpieczeństwa i Monitorowania Zagrożeń we współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Kujawską Szkoła Wyższą we Włocławku.
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku to strategiczni partnerzy przedsięwzięcia.
Główne przesłanie Turnieju to zarówno szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, jak i integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację kilkudniowego współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Do tegorocznego Turnieju zakwalifikowało się 75 zespołów (150 uczniów) z całej Polski.
Z roku na rok zgłasza się coraz więcej zespołów, cieszy nas to niezmiernie, bo świadczy to
o słuszności naszej inicjatywy, jak i o propagowaniu „zdrowej” rywalizacji między młodzieżą. Pragnę zaznaczyć, że w tym po raz pierwszy do walki stanęły trzy zespoły
z gimnazjum o profilu mundurowym.
W zaciętej i wyrównanej rywalizacji uczniowie mieli okazję sprawdzić nie tylko swoją kondycję ale również odwagę, wytrzymałość, hart ducha, a przede wszystkim braterstwo.
W trudach zmagań nie zapomniano o najważniejszej zasadzie – fair play.
Przez trzy dni i dwie noce zmagali się w 9 konkurencjach, tj.: przeprawa wodna, przeprawa na komandosa, wilczy szaniec, pierwsza pomoc przedmedyczna, test wiedzy, tylko dla orłów, rozwinięcie gaśnicze, OSF – ośrodek sprawności fizycznej, bieg rzeźnika.
Zwycięzcy każdej konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, tj.: NAVIO z Tarnowa, Specshop, Militaria Łódź, Grupa Emermed, Vantoro, Wats, Stoor, Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Click Trip, Centrum Dobrego Smaku, Delikates, Mobiles PKS Ostróda i wiele innych.
Podczas uroczystego zakończenia Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych – Ostróda 2016 byli z nami: JM Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. Stanisław Kunikowski, Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Kujawskiej Szkoły Wyższej Pan Ireneusz Wieczorek, rzecznik prasowa KSW we Włocławku Pani Monika Jabłońska, przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowej Akademii Technicznej Pan płk Sala, Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, Urzędu Miasta Ostróda, Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofiego, Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach :
„Pierwsza pomoc przedmedyczna” Eryk Kowalczyk, Bartosz Świętek z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu.
„Bieg rzeźnika” Michał Mistela, Bartłomiej Sarota z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.
„Przeprawa na komandosa” Patryk Lewandowski, Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
„Przeprawa wodna” Patryk Lewandowski, Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
„Rozwinięcie gaśnicze” Patryk Lewandowski, Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
„OSF” Patryk Lewandowski, Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
„Test wiedzy” Adrian Tkaczyk, Jan Babski z Zespołu Szkół w Białobrzegach.
„Tylko dla orłów” Konrad Wagner, Bartosz Trumpakais z Edukacja Lubasz.
„Wilczy szaniec” Kacper Dziedziak, Kamil Palewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach.

W klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych – Ostróda 2016
w kategorii :
zespół żensko-męski zwyciężyli Mateusz Tyka i Julia Wocka z Zespołu Szkół w Gogolinie.
Otrzymali bezpłatne indeksy na studia ufundowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
zespół żeński zwyciężyły Angelika Chuda i Marika Filipek z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie.
Otrzymały bezpłatne indeksy na studia ufundowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
najmłodszy zespół w składzie Oliwer Cieszyński i Adrian Wojdyło z Gimnazjum w Golubiu Dobrzyniu.
Otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Ostródzie.

Najlepszymi zespołami w tegorocznym turnieju okazali się:

I miejsce – zespół w składzie Patryk Lewandowski i Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Zwycięzcy otrzymali indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku, tarczę przechodnią z wygrawerowanym napisem „ Najlepsza Klasa Mundurowa w Polsce” oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wojskową Akademię Techniczną.
II miejsce – zespół w składzie Mariusz Flasiński i Michał Tarczyński z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK w Tarnowie. Zwycięzcy otrzymali indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku, puchar oraz rzeczową ufundowaną przez Wojskową Akademię Techniczną.
III miejsce – zespół w składzie Kamil Popiołek i Kamil Bryła z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Kaliszu. Zwycięzcy otrzymali indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku, puchar oraz rzeczową ufundowaną przez Wojskową Akademię Techniczną.
Wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki od Ministra Obrony Narodowej.

Honorowy Patronat nad Turniejem objął:
Minister Obrony Narodowej, Rektor Komandor Wojskowej Akademii Technicznej, Rektor Akademii Obrony Narodowej, Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej, jak również Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Urząd Miejski w Ostródzie, Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Warmińsko-Mazurska.
Patronat medialny : Radio Zet Gold

 

GALERIA

Wyniki

WILCZY SZANIEC

Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2016

OSF

BIEG RZEŹNIKA

TEST WIEDZY

PRZEPRAWA WODNA

ROZWINIĘCIE GAŚNICZE

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

PRZEPRAWA NA KOMANDOSA

TYLKO DLA ORŁÓW